Ekspert ds. pozyskania finansowania - PGE Baltica Sp. z o.o.

Description : Ekspert ds. pozyskania finansowania. Company : PGE Baltica Sp. z o.o.. Location : Warszawa, mazowieckie

Twój zakres obowiązków

  • Bieżąca realizacja zadań zleconych przez Dyrektora Departamentu/Kierownika ds. finansowych w zakresie m. in.:

  • Zarządzania płynnością finansową projektów i spółek – monitorowanie zapotrzebowania na dokapitalizowanie, pożyczki, kredyt obrotowy.

  • Koordynacja zagadnień ubezpieczeniowych wynikających z warunków finansowania przy współpracy z centralą.

  • Koordynacja prac w zakresie ustanowienia zabezpieczeń wynikających z warunków finansowania przy współpracy z centralą, koordynacja prac .

  • Koordynacja prac nad pozyskaniem ww. rozwiązań, prowadzenie procesu pozyskania zgód korporacyjnych.

  • Monitorowanie ryzyk finansowych – w szczególności kursów walutowych, indeksów, cen surowców, opracowywanie i wdrażanie planów mitygacji.

  • Weryfikacja kondycji finansowo-ekonomicznej wykonawców i podwykonawców.

  • Udział w procesie pozyskania finansowania dłużnego dla projektów inwestycyjnych w formule project finance, przygotowywanie dokumentacji do oceny projektu przez finansujących i doradców.

  • Raportowanie do banków, gwarantów, ubezpieczycieli zgodnie z wymaganiami podpisanych umów.

  • Uczestnictwo w przygotowaniu modeli ekonomiczno-finansowych projektów rozwojowych inwestycyjnych segmentu.

  • Prowadzenie bazy danych posiadanych przez spółki projektowe oraz dostarczanych przez kontrahentów ubezpieczeń, gwarancji i innych zabezpieczeń transakcji, monitorowanie ich kosztów i ważności.

Nasze wymagania
  • Wiedza o korporacyjnych produktach bankowych, rynkach finansowych.

  • Doświadczenie w zespołach ds. zarządzania finansami/skarbu przedsiębiorstw, w szczególności w zakresie pozyskiwania finansowania, zabezpieczania ryzyk finansowych.

  • Bardzo dobra obsługa komputera w szczególności MS Excel.

  • Umiejętność dobrej organizacji pracy własnej, samodzielność w działaniu.

  • Terminowość.

  • Dokładność i skrupulatność.

  • Odpowiedzialność za powierzone zadania.

  • Inicjatywa w działaniu.

  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min B2.

Mile widziane
  • Znajomość VBA/Power Query.

  • Znajomość SAP i platformy Reuters.

To oferujemy
  • Zatrudnienie w spółce będącej częścią największej krajowej Grupy Kapitałowej sektora energetycznego.

  • Uczestnictwo w budowie nowoczesnej organizacji.

  • Możliwość rozwoju zawodowego i kształtowania ścieżki kariery.

  • Szansę na udział w unikalnym projekcie inwestycyjnym.

  • Pracę w multidyscyplinarnym międzynarodowym zespole.

W przypadku wysłania aplikacji w odpowiedzi na ofertę pracy, Administratorem Pana/Pani danych osobowych będzie PGE Baltica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 49. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia niniejszej rekrutacji, a w przypadku wyrażenia odrębnej zgody na udział w przyszłych rekrutacjach – także w celu przeprowadzenia przyszłych rekrutacji. Z informacją o tym, jak przetwarzamy dane osobowe w procesach rekrutacyjnych zapoznać można się pod linkiem oraz w formularzu aplikacyjnym przed przekazaniem danych.